Doplňkové informace


Program ve Valdštejnské lodžii

Během pátečních letních večerů jsou pro návštěvníky Valdštejnské lodžie připraveny netradiční divadelní představení ve spolupráci s KZMJ, koncerty různých alternativních žánrů a nově zazní v prostorách Sala terreny i poezie.

Také v neděli má Lodžie co nabídnout. Od 13 do 18 hod. je každou neděli v parku Libosad otevřeno Valdštejnské Cafeterium – originální kavárna ve stylové dřevěné maringotce, a kdo chce, může si zacvičit power jógu.

Regionální muzeum a galerie v Jičíně

Po celé prázdniny mají otevřeno po celý den

Komentované prohlídky kostelů

sv. Jakuba (dále 11:30, 13:30, 15:30) a Ignáce (10:00, 12:00, 14:00, 16:00), sraz před jednotlivými kostely

Komentované prohlídky Jičína jsou určeny nejen pro turisty, ale pro všechny zájemce o historii tohoto města. Zájemci tak budou seznámeni například s historií významných domů na náměstí, získají informace o postavení třech městských bran a s nimi souvisejícího městského opevnění, podívají se také do míst, kam byly v 17. století záměrně stěhovány jičínské židovské rodiny.

Knihovna Václava Čtvrtka Jičín - otevírací doba

Odd. pro dospělé 8 - 18h: posezení v letní čítárně, noviny, časopisy, mapy, regionální literatura, internet
Hudební odd.: 12 - 17h: hudba, mluvené slovo, čtečky elektronických knih.
Free-time - klub pro mládež: 12 - 17h: spousta her, X-box, puzzle, WIFI.

Valdštejnova polní kancelář

Během letních měsíců se můžete každé pondělí setkat se samotným vévodou na nádvoří jičínského zámku a vrátit se tak zpátky do 17. století, popovídat si o problémech či kratochvílích jeho doby.

Valdická brána

Nepravidelná divadelní představení na Valdické bráně. Aktuální termíny budou zveřejněny před bránou, tel. č. 737 345 225, p. Wilda

Umění v ulicích

V rámci Prodloužených víkendů v Jičíně se v ulicích v centru města představují pouliční umělci, kteří zpestřují nejenom kulturní nabídku, ale zejména dokreslují sobotní atmosféru města. Město Jičín se tak stalo jedním z prvních měst v České republice, které podporuje pouliční umění.

Návštěva Prachovských skal

S využitím programové nabídky MUZEA PŘÍRODY ČESKÝ RÁJ od 9 do 17 hodin
Prohlídky muzea a exkurze do zahrady s průvodcem, Pelíškova zahrádka, soutěže pro děti i dospělé.
Audiovizuální program před muzeem na téma Obojživelník a plaz roku, Příběhy z regionálních dějin.
Změna programu v brožuře vyhrazena.
Aktuální informace naleznete na těchto stránkách, Facebookovém profilu Prodloužené víkendy v Jičíně nebo v týdenních plakátech na výlepovkách s motivem brány.